REKLAMA
Znaleziono 1800 wyników
Rusza budowa nowego budynku Wojskowego Szpitala Klinicznego w Krakowieartykuł
Pokaż artykuł
Rusza budowa nowego budynku Wojskowego Szpitala Klinicznego w Krakowie
8 listopada Budimex podpisał umowę z zamawiającym – 5 Wojskowym Szpitalem Klinicznym z Polikliniką SP ZOZ w Krakowie na budowę budynku szpitala dla potrzeb bloku operacyjnego, oddziałów szpitalnych, zaplecza diagnostyczno-laboratoryjnego i rehabilitacji wraz z dostawą sprzętu.
We Wrocławiu powstanie kolejne wielkie osiedle? Polski deweloper finalizuje zakup terenów pod inwestycjęartykuł
Pokaż artykuł
We Wrocławiu powstanie kolejne wielkie osiedle? Polski deweloper finalizuje zakup terenów pod inwestycję
Kolejna transakcja na rynku nieruchomości w stolicy Dolnego Śląska. Zarząd Lokum Deweloper S.A. poinformował, iż Lokum Deweloper Fundusz Inwestycyjny Zamknięty (LD FIZ podmiot z Grupy Kapitałowej Lokum Deweloper) zawarł umowę nabycia prawa użytkowania wieczystego nieruchomości gruntowych położonych we Wrocławiu przy al. Poprzecznej (osiedle Sołtysowice), o powierzchni ok. 11,7 ha.
W centrum Wrocławia planowany jest nowy, duży hotel [WIZUALIZACJE]artykuł
Pokaż artykuł
W centrum Wrocławia planowany jest nowy, duży hotel [WIZUALIZACJE]
W samym centrum stolicy Dolnego Śląska planowany jest nowy, duży hotel. Wrocławska firma Projekt 3 By Made Sp. z o.o, wchodząca w skład Grupy By Made, deweloper specjalizujący się w projektowaniu kameralnych osiedli i apartamentów, zamierza wybudować hotel przy ulicy Kolejowej.
[mazowieckie] Modlin: W oczekiwaniu na wiosnęartykuł
Pokaż artykuł
[mazowieckie] Modlin: W oczekiwaniu na wiosnę
Od 11 marca na lotnisku w Modlinie trwają prace przygotowawcze do naprawy pasa startowego. Ekipy rem...
[pomorskie] Budimex i Ferrovial Agroman wybudują Pomorską Kolej Metropolitalną w Gdańskuartykuł
Pokaż artykuł
[pomorskie] Budimex i Ferrovial Agroman wybudują Pomorską Kolej Metropolitalną w Gdańsku
7 maja 2013 roku Konsorcjum Budimeksu (lider, 95 proc. udziałów) i Ferrovialu Agroman (partner) podp...
Dolny Śląsk: W Żmigrodzie powstanie kolejowy tor testowy do prędkości 300 km/h?artykuł
Pokaż artykuł
Dolny Śląsk: W Żmigrodzie powstanie kolejowy tor testowy do prędkości 300 km/h?
Hyper Poland – firma, która chce wprowadzić do komercyjnego użytku kolej magnetyczną w Polsce,...
Hajto Development Group Sp. z o.o.firma
Pokaż firmę
Hajto Development Group Sp. z o.o.
Wrocław, Szczęśliwa 38a/1
[śląskie] Dworzec w Maczkach do remontuartykuł
Pokaż artykuł
[śląskie] Dworzec w Maczkach do remontu
Na taką wiadomość czekali mieszkańcy Sosnowca. Politechnika Śląska i PKP S.A. utworzą Centrum Naukow...
firma
Pokaż firmę
Wrocławska Kancelaria Brochocki sp. z o.o. sp.k.
Wrocław, Strzegomska 140a
firma
Pokaż firmę
Urban Home Kraków Wrocławska Sp. z o.o.
Kończy się budowa nowego mostu kolejowego nad Wisłą w Krakowie [ZDJĘCIA]artykuł
Pokaż artykuł
Kończy się budowa nowego mostu kolejowego nad Wisłą w Krakowie [ZDJĘCIA]
Kończy się budowa nowego mostu kolejowego nad Wisłą w Krakowie. Prócz pasażerów pociągów skorzystają z niego również piesi i rowerzyści. To ostatnia z trzech przepraw budowanych przez PKP Polskie Linie Kolejowe S.A. w stolicy Małopolski. W czerwcu dzięki nowym obiektom uruchomione będą dodatkowe tory w centrum miasta. Projekt zwiększy możliwości kolei regionalnej i dalekobieżnej. Inwestycja za przeszło 1,2 mld zł jest współfinansowana ze środków Unii Europejskiej w ramach Instrumentu CEF "Łącząc Europę".
Na dolnośląskim odcinku Nadodrzanki kursować będą wyłącznie pociągi Kolei Dolnośląskichartykuł
Pokaż artykuł
Na dolnośląskim odcinku Nadodrzanki kursować będą wyłącznie pociągi Kolei Dolnośląskich
Wraz z nowym, obowiązującym od 10 grudnia, kolejowym rozkładem jazdy na dolnośląskim odcinku linii nadodrzańskiej pasażerowie korzystają z 22 par pociągów Kolei Dolnośląskich w ciągu doby. Nowoczesne składy KD to nowa jakość, komfort, bezpieczeństwo oraz ekologia doceniane przez mieszkańców regionu już od 15 lat.
Kończy się budowa nowego mostu kolejowego nad Wisłą w Krakowie [FILM]artykuł
Pokaż artykuł
Kończy się budowa nowego mostu kolejowego nad Wisłą w Krakowie [FILM]
Kończy się budowa nowego mostu kolejowego nad Wisłą w Krakowie. Prócz pasażerów pociągów skorzystają z niego również piesi i rowerzyści. To ostatnia z trzech przepraw budowanych przez PKP Polskie Linie Kolejowe S.A. w stolicy Małopolski. W czerwcu dzięki nowym obiektom uruchomione będą dodatkowe tory w centrum miasta. Projekt zwiększy możliwości kolei regionalnej i dalekobieżnej. Inwestycja za przeszło 1,2 mld zł jest współfinansowana ze środków Unii Europejskiej w ramach Instrumentu CEF "Łącząc Europę".
Kolej+: Będzie połączenie Bielska-Białej ze Skoczowem. Jest umowa na prace projektoweartykuł
Pokaż artykuł
Kolej+: Będzie połączenie Bielska-Białej ze Skoczowem. Jest umowa na prace projektowe
Podróżni znów pojadą pociągiem z Bielska-Białej do Skoczowa. Żeby przywrócić połączenia pasażerskie na tej linii, najpierw trzeba ją zaprojektować, a potem odbudować. Pierwszy etap staje się faktem – PKP PLK S.A. podpisały wartą 9,7 mln zł umowę z wykonawcą dokumentacji projektowej. Zadanie zrealizowane zostanie z Rządowego Programu Uzupełniania Lokalnej i Regionalnej Infrastruktury Kolejowej Kolej+ do 2029 r.
Polska kolej z szansą na pociąg bez maszynisty. PKP S.A. w projekcie autonomicznego pojazdu kolejowego do ruchu pasażerskiegoartykuł
Pokaż artykuł
Polska kolej z szansą na pociąg bez maszynisty. PKP S.A. w projekcie autonomicznego pojazdu kolejowego do ruchu pasażerskiego
Polskie Koleje Państwowe S.A. uczestniczą w projekcie mającym na celu uruchomienie autonomicznego pojazdu kolejowego do ruchu pasażerskiego. 11 marca podczas konferencji „Telekomunikacja i informatyka na kolei”, odbywającej się w Wiśle, podmioty reprezentujące branżę kolejową, naukę i biznes podpisały porozumienie, w którym zobowiązują się do prac nad innowacyjnym rozwiązaniem. Projekt realizowany będzie pod patronatem Ministerstwa Infrastruktury i Urzędu Marszałkowskiego Województwa Mazowieckiego.
Kolejna linia kolejowa na Dolnym Śląsku zostanie zrewitalizowana [FILM]artykuł
Pokaż artykuł
Kolejna linia kolejowa na Dolnym Śląsku zostanie zrewitalizowana [FILM]
Dolny Śląsk konsekwentnie realizuje program przywracania połączeń kolejowych. Podpisano umowę na rewitalizację linii kolejowej między Kamienną Górą a Ogorzelcem. Inwestycja o długości 12 kilometrów to kolejny etap programu „Dolny Śląsk na Dobrych Torach”, który przywraca połączenia kolejowe w regionie. Odtworzona linia ma poprawić bezpieczeństwo mieszkańców, ograniczyć ruch ciężarówek przewożących kruszywo oraz stworzyć nowe możliwości komunikacyjne i turystyczne dla południa województwa.
Zabytkowy budynek dworca kolejowego Andrychów zostanie zrewitalizowany i unowocześnionyartykuł
Pokaż artykuł
Zabytkowy budynek dworca kolejowego Andrychów zostanie zrewitalizowany i unowocześniony
Kolejny historyczny dworzec kolejowy w Polsce odzyska swój dawny blask. Zabytkowy budynek dworca kolejowego Andrychów w województwie małopolskim zostanie zrewitalizowany i unowocześniony. Polskie Koleje Państwowe S.A. zawarły umowę z pracownią, która wykona projekt modernizacji obiektu. Prace potrwają nieco ponad rok, a kolejnymi krokami będzie ogłoszenie przetargu na wybór inżyniera kontraktu i wyłonienie wykonawcy robót budowlanych.
TERTIO Zapolskiej inwestycja
Pokaż inwestycję
TERTIO Zapolskiej
Kraków, Zapolskiej 21
Stalowa 37inwestycja
Pokaż inwestycję
Stalowa 37
Pruszków, Kajetany, Stalowa 37
Co słychać na rewitalizowanej linii kolejowej z Jeleniej Góry do Karpacza? [FILM]artykuł
Pokaż artykuł
Co słychać na rewitalizowanej linii kolejowej z Jeleniej Góry do Karpacza? [FILM]
Samorząd województwa dolnośląskiego skutecznie walczy z wykluczeniem komunikacyjnym w regionie rewitalizując nieczynne linie kolejowe. Jedną z najważniejszych obecnie realizowanych inwestycji jest rewitalizacja linii kolejowej z Jeleniej Góry do Karpacza. Trwają prace na odcinkach między Jelenią Górą i Mysłakowicami oraz Mysłakowicami i Karpaczem. Dzięki nim już niebawem kolej wróci do stolicy Karkonoszy po blisko 25 latach.
REKLAMA